Ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş tarihî birçok bölgesinden geçen 2.850 km’lik parkurda motosiklet, 4×4 araba, ATV ve kamyon kategorileri yer alacak. Yarışa bu yıl İngiltere, İspanya, İtalya, Hollanda ve ülkemizin sporcuları iştirak edecek.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, motorsiklet

Görüntünün olası içeriği: motorsikletTransanatolia gün sayıyor

2017 yılında performansı ile şampiyonluğu zorlayan Legendera Ekibinin co-pilotu dostumuz Malik Akkafa, Mitsubishi Electric Legendera Ekibini bu kez motosiklet kategorisinde temsil ediyor! Kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz.

2850km’lik Tarih, Kültür, Doğa Macerası
İzmir Gündoğdu Meydan’ından seramonik start ile başlayacak olan 8.Transanatolia Rally Raid, Simav Gölcük Yaylası Kütahya’ya doğru ilerleyerek Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinos ve Gordion Antik Kentleri üzerinden Haymana’ya ulaşacak. Tuz Gölü üzerinden devam edecek olan rally raid, Güzelyurt Yüksek Kilise, Soğanlı Vadisi ile yoluna devam edip Türkiye’nin Alpleri sayılan Aladağlar, Bolkar Dağları üzerinden isitikameti Konya Karaman’a çevirip Beyşehir Gölü üzerinden güneye doğru inmeye devam edecek. Köprülü Kanyon, Salda Gölü, Pamukkale’yi geçtikten sonra Efes Örenyeri’nde 2850km’lik parkuru tamamladıktan sonra finish görecek.
Motosiklet, 4×4 araba, ATV ve Kamyon kategorilerindeki araçların katılımı ile gerçeklecek olan rally raid’de bu yıl İngiltere, İspanya, İtalya, Holllanda ve ülkemiz sporcularının katılımı ile gerçekleşecek.
Motor sporları dünyasının yakından takip ettiği pilotların toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan zorlu parkurlardaki çekişmesine ev sahipliği yapacak olan organizasyonu, yerli ve yabancı bir çok basın mensubu yakından takip edecek.
2018 yılında TÜRSAB, İzfaş, Mitsubishi, BF Goodrich, Sport Point Extreme (SPX), KTM, Anlas, MüzeKart ve MuseumPass’in desteklediği Transanatolia 04 Ağustos 2018 Cumartesi günü Gündoğdu Meydanı’ndan start alacak ve 2850 km yol katederek 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü Efes Örenyeri’nde sona erecek.