Müşteri Sohbetleri – Pirelli Diablo Rosso 2

 In Blog, Lastik, Merak Edilenler

Bilmeden konuşamamak, biraz araştırmak lazım. Lazım diyorum çünkü kandırılıyoruz, kandırıldık hep… Konu motosiklet kullanıcılarını temel konusu LASTİKLER.
– Montaj yaptırmak istiyorum.
– Yardımcı olmaya çalışayım ancak öğrenebilir miyim lastileri nereden aldınız?
– İnternet’ den aldım.
– Biz bayii olarak buradayız Bodrum’ da. Ancak bizden satın alınmayan lastikler için rezervasyonla işçilik bedeli karşılığı montaj hizmeti verebiliyoruz.
– Evet ama sizin sattığınız Pirelli ürünler Brezilya malıymış… ”Müşteri iddialı yaklaşır, bizim lastikleri göstererek, bu Pirelli ler Birezilya da üretiliyormuş ve bunlar makbul değilmiş, kötüymüş… ” o yüzden!
-Nereden duydunuz acaba bunları?
– Bir abim dedi, herkes zaten yazmış internet de!
– Sizce bu yazıların ne kadarı doğrudur? Abiniz motosiklet kullanıyor mu ne marka motosikleti var?
– Sadece scooter a biniyor abim. Ama doğru olmasa yazarlar mı internete?
– Peki Pirelli sizce bu kadar amatörce birşey yapar mı, Pirelli firmasını tanıyor musunuz?
– Hayır
– Kısace ben size söyleyeyim; Pirelli 1870 lerde italya’ da kurulmuş, merkez İtalya ancak 13 ülkede 19 fabrikası olan, 160 ülkede bizim gibi yaklaşık 15000 satış noktasında bulunan bir firma…
– hadi be! – İnanın öyle okuyun görürsünüz.
– İnternet den ya da nereden aldıysanız aldığınız bilgi yanlış, çarpıtılmış bir bilgi… Pirelli şimdi Çin’ de bile üretim yapmaktadır. Katalogdan ben size göstereyim hangi lastiklerin Çin üretimi olduğunu!
– Katalog da bile var mı?
– Var vallahi 
– Ben internet den aldım lastikleri almadan da satıcıyla telefonda görüştüm, satıcı lastiklerin orjinal Almanya üretimi diye bana şöyle böyle dedi… vs vs
– İnanmayın bunalara… Orjinal Almanya da ne demek:)
– Bakın lastikleriniz elinizde size örnek ön lastiğiniz Çin üretimi!
– Hayda bana Almanya dediler!
– Üzerinde Çin yazıyor! okuyabilirsiniz!
– Evet
– Sonuçta yalan yanlış bilgilerle siz müşterileri kandırıyorlar!

-Vay dolandırıldık mı?

– Hayır size bu lastiklerin hepsi orjinal Almanya denildiyse sadece kandırıldınız diyebilirim.
– Bakın Pirelli Türkiye de bile 1960 lardan beri var ve üretim yapıyor, otomotiv grubu lastiklerde. Sizce Avrupa daki kalitesini burada sağlayamazsa üretime devam eder mi? Orijinal Alman, orjinal Çin, orjinal Brezilya ne kadar orjinal sizce? Sakın bu fabrikalar bölgelere daha kolay ve hızlı ürün satabilmek için açılmış, maliyetleri düşürmek adına kurulmuş olmasınlar? Bence Brezilya fabrikası Güney Amerika pazarı için muhtemelen kurulmuştur, büyük mikrtarda ve olasılıkla Amerikaya da buradan satış yapılmaktadır. Dünyada ki en büyük tazminat davalarının olduğu bir ülkeye Braziya da üretim yapıp satar mı sizce Pirelli?
– Cevap yok maalesef 
Umarım herkes merak ettiği konularda kulaktan duyma değil azıcık araştırma yaparak hareket eder. Hep kandırıldık maalesef. TEK YOL PAYLAŞMAK
Saygılarımla,
Okay ELALDI

Son Eklenen Yazılar

Leave a Comment