Amacımız nedir?

Doğru ve güvenli motosiklet kullanımı için gerekli olan tüm teorik ve pratik bilgilerin standartlar doğrultusunda motosiklet kullanıcılarına aktarılmasıdır.

Eğitim neden gereklidir?

Doğru ve bilinçli kullanıldığı takdirde, motosiklet hayatımızı zenginleştirecek bir taşıma aracıdır. Bu temelden yola çıkarak BMS Eğitim Okulu fikri oluşmuş ve gelişmeye başlamıştır. Ana hedef, hiç motosikletle tanışmamış, az tecrübeye ve/veya uzun yıllar motosiklet tecrübesine sahip kullanıcılara eğitim vererek Türkiye’deki motosiklet kullanımını ve bilincini arttırmak, motosiklet kazalarını ve yaralanmaları azaltmaktır.

BMS Eğitim Okulu tarafından ilk olarak Bodrum’ da hayata geçirilen eğitim programları dünya çapında bilinen eğitim programları ve modüllerinin içerikleriyle oluşturulmuştur.

Eğitim İçin 5 Temel Amaç

 • Doğru motosiklet kullanımı hakkında bilgi edinmek,
 • Güvenli sürüşün ne demek olduğunu daha yakından anlamak,
 • Motosikletin özelliklerinin öğrenilmesi,
 • Sürüş yeteneklerinizi nasıl değerlendirebileceğinizi fark etmek,
 • Sürüş sırasında aniden karşılaşabileceğiniz olası tehlikeleri ya da engelleri tanımak ve ortadan kaldırma yöntemlerini öğrenmektir.

Ülkemizde birçok sürücü kursu tarafından sadece ehliyet alınabilmesi için verilen başlangıç eğitimleri var ama ne yazık ki teorik ve pratik eğitimler konusunda yetersiz kaldığı bir gerçek. Motosiklet kazalarının başlıca nedenleri arasında eğitimsizlik, sürücü kurslarında sadece ehliyet alınmasına yönelik ders verilmesi ve tecrübesizlik sayılabilir.

BMS Eğitim Okulu olarak; kazaları azaltmak, yaralanmaları önlemek ve riskleri en aza indirmek için mutlaka ehliyetinizi aldıktan sonra da motosiklet eğitimlerine devam etmenizi tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki motosikletinizi seçmeden önce alacağınız motosiklet ile ilgili gerekli bilgiye sahip olmanız bile sizlerin daha keyifli ve güvenli bir sürüş yapmanıza yardımcı olacaktır. Hangi motosikletin size uygun olduğuna karar verirken göz önünde bulundurmanız gerekenlerin en başında boyunuz, kilonuz, yani fiziğinize uygunluk göstermesi yer alır. Bunun kararını verebileceğiniz en doğru yer BMS eğitimleri olacaktır.

BMS Eğitim Modülleri

BMS Temel Eğitimi

Motosiklet ile yeni tanışacak katılımcılara yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu eğitime katılabilmek için, bisiklet üzerinde temel denge becerilerine sahip olma şartı aranmaktadır. Bu eğitimde motosikletle tanışma, motosikletde yapılması gereken günlük kontroller, doğru oturuş pozisyonu, doğru çalıştırma-durdurma, motosikleti yönlendirme ve frenleme konuları yer almaktadır. Temel Eğitim, trafiğe kapalı bir alanda 1 tam gün olarak gerçekleşmektedir. Kayıt ve detay…

BMS Güvenli Sürüş Eğitimi

Motosiklet ile tanışıklığınız var, bir süredir de vitesli motosiklet kullanıyorsunuz; gerçekte sahip olduğunuz bilgi ve teknikler tamamen kişisel çabalarınız sonucu edindiğiniz tecrübelere dayanıyorsa; daha önce motosiklet sürüş eğitimi almadıysanız ama yine de motosiklet kullanım tecrübeniz varsa ya da aldığınız eğitimi yetersiz buluyorsanız veya motosiklet kullanım teknik ve becerilerinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız bu eğitimin en iyi seçim olacağını düşünüyoruz. Tavsiyemiz, yıllardır büyük hacimli motosiklet kullanıyor bile olsanız, bu eğitime katılmanızdır; çünkü trafik koşullarında yapılan uzun kilometrelerin getirdiği tecrübe ile trafiğe kapalı ortamda kazanılan düşük sürat sürüş becerilerinin kişilere kazandırdıklarının büyük bir paralellik taşımadığı düşüncesindeyiz. Güvenli Sürüş eğitimine katılabilmek için en az 1000 -1500 km. sürüş tecrübesi gerekmektedir. Güvenli Sürüş – Hakimiyet Ve Kontrol eğitim modülü scooter grubu ve vitesli motosiklet grubu kullanıcıları için ayrı ayrı düzenlenmiştir. Kayıt ve detay…

BMS Yol Sürüş Eğitimi

Kendi tecrübelerimin üzerine aldığım eğitimlerle kendimi oldukça geliştirdim, ancak pratik yapma imkanı buldukça yeteneklerimi en üst seviyeye çıkarabileceğime inanıyorum” diye düşünenler için BMS Yol Eğitimi tasarlanmıştır. Teorik bilgileri ağırlıklı olarak pratik yaparak geliştirmeyi sağlayan bir eğitimdir. Katılım için BMS Güvenli Sürüş eğitimine katılmış olma şartı aranmaktadır. Kayıt ve detay…

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Önemli

 • Şans Değil! 
  Bugün Okay Elaldı hocamla tanışmasaydım, Turgutreis dönüşü jandarma kontrol noktasında (hani tam çıkış virajı olan yer) yerde ki sudan kaynaklı kayarak düşerdim. Neden mi düşerdim o yolda nasıl konumlanacağımı, hangi süratle gitmem gerektiğini nasıl duracağımı kalkacağımı bilemezdim...

  SERKAN ÖZSEYHAN
  SERKAN ÖZSEYHAN PİPO DÜNYASI
 • AMATÖR RUH PROFESYONEL HİZMET
  Okay Elaldı hobisini işe çeviren bir amatör. Yatırım yapmış Bodrum da kimsede olmayan motosiklet rot balans ve lastik değişim ekipmanlarını getirmiş. İyi de etmiş. Hoş sohbet, aynı zamanda sürüş eğitmeni, bilgili bir işletmeci. Boşuna aramayın zaten başka yok. Ama başka yok diye bakmıyor kendisi maksimumu veriyor. Ben yardımları için çok teşekkür ediyorum kendisine.

  CENK KÖSTEM
  CENK KÖSTEM
 • DÜZGÜN İŞLETME
  Bodrum'da eşine nadir rastlanan dürüst, düzgün bir işletme. Lastik, lastik balans(Muğla Bölgesinde tek), yağ çeşitleri, motosiklet kiralama, güvenli sürüş eğitimi ihtiyacınız olursa hiç tereddüt etmeden kapısını çalabilirsiniz.

  EMRAH TEZER
  EMRAH TEZER EMO23
 • “ANYTHING RELATED TO MOTORCYCLES: THIS IS THE PLACE TO GO!” If you are lıvıng or vısıtıng Bodrum, and ıf you need anythıng about a motorcycle, and or scooter, you have to fınd Okay. You can rent a scooter, can get superb servıce for your exıstıng motorcycle, and you wıll get the rıght ınformatıon from the expert. If you go to Bodrum Motorcycle, everythıng wıll be OKAY! (Hence the name)

  LALE AK
  LALE AK BODRUM MÜDAVİMİ
 • Eğitim Alsam mı Diye Düşünmeyin!
  Eğitimden sonra gerek şehiriçi olsun gerekse virajlara daha güvenli giriyorum.Önemli olan çok km yapmak değil , sizi veya çevrenizdeki insanları tehlikeye atmadan güvenli bir şekilde yol yapmaktır.Eğitim alsam mı diye düşünmeyin sonra keşke dememek için ve okay hocamıza başvurun.Okay hocamıza teşekkür ediyorum eğitimde göstermiş olduğu ilgiden dolayı.Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

  OSMAN ZAFER ALPAY
  OSMAN ZAFER ALPAY