Sorular ve Cevaplar

Turlarınızda size ödeyeceğim fiyat haricinde ne kadar ekstra harcamam olabilir?

Özel harcamalarınızı karşılamaya yetecek kadar nakit para veya kredi kartı bulundurmanızı öneririz.

Turlarınıza katıldığımda yanımda neler getirmeliyim?

Öncelikli olarak motosiklet kıyafeleriniz. Akşamları için rahat bir kaç giysi. Ehliyet. Özel Sigorta bilgileriniz. Eğer yanınızda getirdiğiniz malzeme veya eşyaları herhangi bir nedenle taşımak istemezseniz, fazla bagajlarınız BMK ofisinde saklanıp, turunuzun bitiş noktasında size teslim edilecektir.

Turlarınızda ne tür otel ve yeme içme tesisleri kullanıyorsunuz?

Konaklayacağımız oteller özenle seçilmiş, size konfor sunabilecek otellerden oluşmaktadır. Sürüş sırasında vereceğimiz konaklama ve yemek molalarında da yöresel lezzetleri yakalamak adına özel seçimlerimiz mevcuttur.

Turlarınızın zorluk derecesi nedir?

Turların zorluk derecesini uluslararası standartlarda hafif ve/veya orta olarak değerlendirmek mümkün. Çoğunlukla asfalt kaplamalı ara yolları tercih ediyoruz. Tur programlarımızda aşırı zorlukta sürüşler var ise ilgili sayfalarımızda bu konuda ayrıca bilgi verilmiştir.

Turlarda günlük ne kadar yol alınıyor?

Turlarımızda günlük ortalama 250-300 km sınırları içinde kalıyoruz; ancak günlük sürüş mesafeleri konusunda her tur sayfamızda gerekli detaylar verilmiştir.

Sürüş kıyafetleri için ne gibi şartlar arıyorsunuz?

Trafik kanunları gereği motosiklet sürerken kask takmak mecburidir. Bunun yanı sıra turlarımızda sürücülerin kendi güvenlikleri için tam korumalı kıyafetler giymesi konusunda da şartlarımız vardır.

Turlarınıza artçı ile katılabilir miyiz?

Evet, katılabilirsiniz.

Turlara kendi motorumuz ile katılabilir miyiz?

Evet, katılabilirsiniz. Ancak bu taktirde motorunuzun sigorta ve gerektiğinde bir şehirden diğerine taşınması gibi masrafları size ait olacaktır.

Turlarınıza en az ve en fazla kaç motor katılmaktadır?

Turlarımız garanti deparlı olduğundan sadece bir tek motorcunun katılması bile hareket etmek için yeterlidir. Ancak gruplarımızı küçük tutma politikamızdan dolayı bir tura, rehberimiz dahil en fazla 8 adet motorun katılmasına izin vermekteyiz.

Turlarda fiyata dahil olmayan servisler nelerdir?

Genel olarak benzin, otopark, kişisel sigortalar, uluslararası uçuşlar, müze giriş ücretleri, trafik cezaları, otoyol, köprü ve feribot geçişleri fiyatlarımıza dahil değildir. Ancak turlarımızda, fiyata dahil olmayan servisler için daha fazla bilgiyi ilgili tur sayfasında bulabilirsiniz.

Turlarda fiyata dahil olan servisler nelerdir?

Genel olarak motosiklet kirası, standart ekipmanlar ve sigortaları (Scooter grubundaki motosikletlerimiz sigorta kapsamında değildir) ve son gün akşam yemekleri tüm turlarımızda fiyata dahil olan servislerdir. Ancak turlarımızda, fiyata dahil olan servisler için ilgili tur sayfasında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz.

Turlarınızda rehber var mı?

Turlarımız rehberli ve rehbersiz olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. BMK kurucusu ve BMK Sürüş Okulu eğitmeni Okay ELALDI, İleri Sürüş Teknikleri Eğitmeni, TCMB Sürüş Eğitmeni ve lider rehberdir. Diğer tüm rehberlerimiz, uluslararası tecrübeleri yanı sıra İleri ve Güvenli Sürüş eğitimlerinden geçmiş usta sürücülerdir.

Motosiklet ile ilgili eğitim veriyor musunuz?

Evet, bünyemizde motosiklet sürüş temel başlangıç ve ileri sürüş teknikleri eğitimleri verilmektedir.

Motorlarınızda ne tür ekipmanlar mevcut?

Motosikletlerimiz Türkiye’deki bayi satışlarında bulunan tüm ekipmanlara sahiptir (ABS vb).

Kıyafet kiralıyor musunuz?

Hayır, biz motosiklet kullanımında kıyafetin önemine olan saygımız nedeniyle, her sürücünün kendi üzerine tam uyum sağlayan kask ve kıyafet kullanması gerekliliğine inandığımız için kıyafet ve kask kiralamıyoruz. İhtiyaç halinde sizi güvenilir ve uygun fiyatlı mağazalara yönlendirebiliriz

Ne tür motosikletler kiralıyorsunuz?

Kiralama filomuzda 50cc – 150cc Scooter mevcuttur.

Kiralama veya turlarınızda ileri sürüş eğitimi arıyor musunuz?

Hayır ama BMK olarak İleri ve Güvenli Sürüş eğitimlerinin motosikletli yaşamınıza artı değer katacağına inanıyoruz. Bu tür eğitim ve çalışmaları tavsiye ediyor ve destekliyoruz.

Tur öncesi güzergah ve kullanacağımız motosiklet ile ilgili bilgilendirme yapıyor musunuz?

Evet. Tura başlamadan önce rehberimiz sizleri tur güzergahı, detayları ve uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirecektir. Yola çıkmadan önce de kullanacağınız motosikletin özellikleri hakkında da ayrıca brifing verilecektir.

Leave a Comment